Loading

وبلاگ

گوگل از فیس بوک می ترسد!

گوگل از فیس بوک می ترسد!

آیا با تحولات عظیمی که در دنیای اینترنتی رخ داده و با پیشرفت شبکه های اجتماعی، می توان از فواید گوگل در حوزه بازاریابی اینترنتی گذشت؟ با در نظر گرفتن عظمت شرکت گوگل در بین موتور های جستجو، آیا گوگل از پیشرفت های فیس بوک در عرصه رقابت بازاریابی اینترنتی، هراس دارد؟
چه چیزی در رابطه با فیس بوک می تواند گوگل را که اصلی ترین موتور جستجو نزد کاربران اینترنتی است، به هراس بیندازد؟ سایتی که حتی با گوگل در یک طبقه بندی نیستند و در واقع رقیب مستقیم به حساب نمی آیند.
خوب در واقع باید اقرار کنیم که امکانات نامحدودی که فیس بوک برای دسترسی آسان به بازار هدف، در اختیار کاربرانش قرار می دهد، عاملی است که باعث ترس و دلهره گوگل شده است. فیس بوک در حوزه بازاریابی اینترنتی، حقیقتاً زنگ خطری است برای شرکت های بزرگی از جمله گوگل.
فیس بوک در مسیر توسعه بازاریابی اینترنتی
بازار را بشناسید
یکی از اساسی ترین نکاتی که در بازاریابی اینترنتی وجود دارد، آگاه بودن از بازار هدف است. این اطلاعات مهم به شما کمک می کند تا بتوانید افراد مناسب و را به کسب و کار خود مرتبط نموده و به آن ها محصولات و خدمات مورد نیازشان را عرضه کنید. پس:
هرچه اطلاعات شما درباره مشتریان، مرتبط و هدفمند باشد؛ شما بهتر جلوه می کنید و می توانید خدمات بهتری را ارائه دهید.
در دنیایی که همه چیز در حال شخصی سازی است و افراد به خواسته هایشان اهمیت می دهند، ارائه بستری مناسب در جهت برآورده کردن نیاز های آنان، نکته کلیدی در جهت رسیدن به اهداف شما در کسب و کارتان است. در اینجاست که نقش کلیدی فیس بوک به عنوان یک شبکه اجتماعی قدرتمند، مشخص می شود. نقش فیس بوک در بازاریابی اینترنتی به گونه ای است که فیس بوک، پیش بینی آن را هم نمی کرد.
ایجاد رابطه
ایده ای که باعث رشد شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک در بازاریابی اینترنتی شد، ایجاد روابط بود. کاربران صرفا برای برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان نیست که از فیس بوک استفاده می کنند، بلکه بیشتر برای برقراری ارتباطات بالقوه با کسب و کارهاست.
اطلاعات شخصی که در سایت های اجتماعی قرار داده می شود، به دیگران این امکان را می دهد تا از علایق یکدیگر اطلاع داشته باشند. اطلاعاتی نظیر سن، جنسیت و یا محل زندگی، از جمله اطلاعاتی هستند که به دیگران کمک می کند تا محصولات و خدمات خود را به افراد مناسب و مرتبط، عرضه کنند. با بازاریابی اینترنتی صحیح، شما می توانید با سرعت بیشتری محصولات و خدمات خود را به دیگران معرفی کنید.

افزودن دیدگاه جدید

صبح ایرانی ، مجله نشاط و سرگرمی

irPowerWeb میزبان مطمئن وب سایت شما

عضویت درخبرنامه

با عضویت در خبرنامه شما از بروزرسانی محصولات ، خدمات ، اخبار و غیره مطلع خواهید شد

جدیدترین مطالب

1 سال 6 ماه قبل

وقتیکه گوگل در فوریه ی سال گذشته پروژه ی AMP یا صفحات موبایلی پرشتاب رو کلید زد، سر و صدای وب مسترها بلند شد که آیا به این...