Loading

وبلاگ

آموزش مراحل نهایی طراحی یک طرح

آموزش مراحل نهایی طراحی یک طرح

طراحی ویژه هرطرح از قبیل بروشور، پوستر و... جدا از بحث خلاقیت و ایده، شامل مراحل متعددی است، که رعایت نکات مهمی علاوه بر کیفیت طرح نیاز هست تا یک طرح خوب به نتیجه دلخواه و ایده آل برسد.
اولین مرحله انجام هر پروژه طراحی تا چاپ، در بخش فنی آن ، استفاده از اورژینال مناسب است. بدین معنی که اگر قرار است عکسی از محصول یا شخصی گرفته شود، بهتر است که این عکس به شکل حرفه ای تهیه گردد و ترجیحا اسلاید باشد. تهیه اسلاید حرفه ای برای این منظور یک سرمایه گذاری به جا و لازم است.
با داشتن تصویری مناسب که قابلیت بزرگ شدن در ابعاد مختلف را دارد، میتوان کار را برای پوستر، بروشور و یا هر درخواست دیگری با ابعاد بزرگ انجام داد. بعلاوه فکر آینده را نیز باید کرد. اینکه بعد از اتمام طراحی یک کاتالوگ آیا لازم است که پوستری در ابعاد 70×50 یا 70×100 نیز تهیه شود یا نه. اگر حرکت اولیه، یعنی تهیه منبع مناسب ( اسلاید حرفه ای ) با دقت و به جا صورت گرفته باشد، ادامه کار در ابعاد بزرگتر نیز امکان پذیر بوده و لزومی به عکس برداری مجدد نیست. در موارد دیگر، چنانچه اسکن تصاویر مد نظر باشد، بهتر است در صورت امکان، اسکن حرفه ای و با دقت بالا صورت گیرد.
استفاده از نرم افزار مناسب، در مرحله بعدی کار قرار دارد. یعنی کار روی تصاویر در نرم افزارهای بیت مپ مانند Photoshop  و نوشته ها و خروجی نهایی در نرم افزارهای برداری مانند CorelDRAW  یا FreeHand.
بعد از آن نوبت بستن طرح ، یا آگاهی از ابعاد و اندازه های کاغذ و ماشین چاپ و مشخص کردن محل های برش و تا میرسد. و سپس مرحله لیتوگرافی و تهیه فیلم و زینک است. که این مرحله نیز کنترل های مضعفی را می طلبد. و در آخر، چاپ و مراحل بعدی آن که بایستی در همه موارد کنترل و نظارت بر آنها صورت گیرد.
کنترل های خروجی طرح و آماده سازی جهت چاپ
معموا وقتی سفارشی از کار فرما گرفته، و شروع به طراحی میکنیم بعد از اتودهایی مختلف به طرح مورد نظر میرسیم. آن را بر روی کاغذ چاپ کرده و یا به صورت فایل به کارفرما نشان میدهیم. احتمالا کارفرما اصلاحاتی را چه در طرح و چه در نوشته خاطر نشان میکند. اعمال کردن این اصلاحات از طرف شما آغاز میشود تا به طرح نهایی برسید. اکنون کار طراحی شده را به کارفرما نشان می دهید. نسخه چاپی طرح نهایی را به تأیید کتبی کارفرما رسانده و در پرونده خود بایگانی نمایید.
گاهی پیش می آید که طرح مورد قبول کارفرما بعد ازچاپ مورد تأیید قرار نمیگیرد و چنین بیان میشود که نوشته و یا... از قلم افتاده است. در این مرحله پس از هزینه های زیاد کار به چاپ رسیده و کسی هم زیر بار نمیرود. بنابراین برای جلوگیری از چنین پیش آمدهایی تأیید کتبی کارفرما ضروری است. برای این کار پرینت نهایی کار را جهت بررسی، کنترل و امضاء نهایی به کارفرما تحویل دهید.
بعد از تأیید طرح، سند تأیید شده را جلوی روی خود قرار داده و از کار نهایی نسخه ای به نام Final  تهیه نمایید و در دایرکتوری  جداگانه ای قرار دهید. بهتر است تاریخ و نام ستد خود را به کلمهFinal  اضافه کنید مثلا Final Poster 18-9-2013  تا امکان اشتباه در ارسال فایل از بین برود. اکنون از فایل نهایی خود یک چاپ با کیفیت بالا تهیه کنید و در تمام مراحل لیتوگرافی و چاپ، همراه خود داشته باشید. این کار در کنترل های متعدد در مراحل مختلف چاپ، به کار می آید. 

نگه داشتن فایل نهایی همیشه کار گشاست مواظب فایل لایه باز خود باشید بارها اتفاق افتاده که مشتریان ما خود بر اساس شرطی شدن به سراغ طرح های قبلی خود می آیند و خواستار تغییرات در آن هستند پس فایل لایه باز خود را  در گاوصندوق نگه دارید.

اگر پیشنهادی دارید ارائه کنید

افزودن دیدگاه جدید

صبح ایرانی ، مجله نشاط و سرگرمی

irPowerWeb میزبان مطمئن وب سایت شما

عضویت درخبرنامه

با عضویت در خبرنامه شما از بروزرسانی محصولات ، خدمات ، اخبار و غیره مطلع خواهید شد

جدیدترین مطالب

1 سال 1 ماه قبل

وقتیکه گوگل در فوریه ی سال گذشته پروژه ی AMP یا صفحات موبایلی پرشتاب رو کلید زد، سر و صدای وب مسترها بلند شد که آیا به این...